Informacja ws COVID -19 11 marca 2020

Ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej w Irlandii, w związku z występowaniem COVID-19, przekazujemy aktualizację informacji dla jednostek harcerskich, kadry wychowawczej oraz rodziców zaniepokojonych rozwojem sytuacji. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja ta powoduje trudności w organizacji naturalnych aktywności harcerskich.
Oficjalne informacje i zalecenia HSE oraz NHS sprawdzane są codziennie, aby w przypadku jakiejkolwiek zmiany sytuacji na terenie Irlandii, niezwłocznie o tym poinformować i wydać kolejne decyzje.
Aktualne informacje i zalecenia irlandzkich władz państwowych publikowane są na stronie internetowej HPSC

Obecnie Zarząd Okręgu ZHP w Irlandii nie wprowadza zalecenia dotyczącego zawieszenia śródrocznej pracy jednostek, organizacji biwaków lub szkoleń. Jednakże sytuacja jest rozwojowa i może ulec zmianie, o czym niezwłocznie będziemy informować. Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby dzieci i młodzież przybywały na miejsca zbiórek wcześniej niż zwykle, celem umycia i dezynfekcji rąk przed zbiórkami. Poniżej załączamy oficjalny plakat HSE mówiący o właściwej technice mycia rąk.

Szczególnie podkreślamy, że dzieci i młodzież oraz instruktorki i instruktorzy, którzy źle się czują, są przeziębieni lub chorzy, nie powinni uczestniczyć w zbiórkach, biwakach, kursach i szkoleniach.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację, analizujemy plany organizacji Harcerskiej Akcji Letniej w Polsce oraz w Irlandii. Będziemy w tej materii informować w ciągu kilku dni.

W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@zhp.ie

Czuwaj!
Zarząd Okręgu ZHP w Irlandii